Choreografka

Jak Wam się podoba

Project details

Premiera:

19 grudnia 2013

Miejsce:

Teatr PWST, Bytom

Category

Choreografka

„Jak wam się podoba” jest dwuczęściowym spektaklem dyplomowym studentów czwartego roku Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu w reżyserii Briana Michaelsa, brytyjskiego reżysera teatralnego i operowego, którego twórczość cechuje się ponadczasowym spojrzeniem na klasykę. Michaels przygotował dwie produkcje, które zostaną wystawione jedna po drugiej – jedną męską, drugą żeńską.

 Nie ma żadnej innej sztuki w literaturze dramatycznej, która tak dogłębnie przegląda i zabawia się możliwościami miłości. Kombinacje, konfrontacje, kontrasty i konfiguracje są nieskończone, nadal współczesne, nadal ekscytujące i zaskakujące. Jest to jedyna sztuka Shakespeare’a, która zdecydowanie korzysta z jedno-płciowej obsady, i to jest prawdopodobnie pierwszy przypadek, gdzie dwie obsady jedno-płciowe z przeciwnych płci ją wystawiły podczas jednego spektaklu.

Michaels spektakl opisuje krótko: „Jesteś chłopakiem grającym dziewczynę, która gra chłopaka grającego chłopaka/dziewczynę, którego Twój kochanek musi się nauczyć kochać; albo jesteś dziewczyną grającą dziewczynę, która gra chłopaka grającego dziewczynę/chłopaka, którego Twój kochanek musi się nauczyć kochać – albo jesteś mężczyzną grającym mężczyznę, albo być może przed chwilą wylądowałeś na nieznanej planecie, i masz trudności z oddychaniem, albo odkrywasz fakt, że dżungla, w której się znajdujesz nie różni się wcale od Twojego pokoju gościnnego.”.

Koncept, reżyseria i scenografia: Brian Michaels

Choreografia: Daniela Komędera 

Wykonanie: Kamil Bończyk, Wojciech Chowaniec, Szymon Dobosik, Adrian Koszewski, Krzysztof Nowakowski, Jan Lorys, Stanisław Iwanicki, Tomek Urbański, Piotr Mateusz Wach, Jarek Widuch, Mateusz Wojtasiński, Filip Wójcik

Kostiumy: Grażyna Żubrowska, Anna Zwiefka 

Share on
Next

W Oparach Nikisza