Choreografka, Tancerka

I goIŋdeepe/andence

Project details

Premiera:

26 luty 2017r.

Miejsce:

Klub Żak, Gdański Festiwal Tańca

Category

Choreografka, Tancerka

Duet Danieli i Dmytro opiera się na współpracy pomiędzy artystami dwóch krajów słowiańskich- Ukrainy i Polski. Jest próbą rzetelnego spojrzenia na obecną sytuację kulturową i polityczną, której artyści doświadczają w procesie niezależnego wyrażania swoich myśli i uczuć; nie tylko na scenie, ale również w życiu.

W oparciu o wydarzenia polityczne w życiu kulturalnym i społecznym Polski i Ukrainy badamy fenomen niepodległości. Mając swobodny dostęp do informacji, jej przepływu, jednocześnie uwzględniając różnice pomiędzy naszymi państwami, interesujemy się tym, co dzieje się w naszej psychosomatyce, jak ucieleśniają się w nas różnice obyczajowe, kulturowe. Ile ludzi gotowych jest zapłacić za niepodległość swojego kraju, za niezależność podejmowanych decyzji, za wolność osobistą, swobodne wyrażanie swoich myśli? Jaki mamy wpływ, lub chcemy mieć wpływ na opinie naszej rodziny, szefa, przyjaciół, gdy decydujemy o stylu życia, karierze, wyglądzie, religii, a zwłaszcza miejscu i osobach, z którymi żyjemy, którymi się otaczamy? Czy narzucasz swoją wolę ciału, czy Twoja wola jest czyjaś?

Koncepcja, choreografia, wykonanie: Daniela Komędera, Dmytro Grynov

Współpraca artystyczna: Marc Vanrunxt

Muzyka: Joanna Duda

Kostiumy: Patrycja Piwosz

Zrealizowano w ramach rezydencji/premiery w Klubie Żak w Gdańsku, w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca. http://www.gdanskifestiwaltanca.pl/

fot. Paweł Wyszomirski
fot. Paweł Wyszomirski
fot. Paweł Wyszomirski
Share on
Previous

Personal Spring

Next

Przejścia